1 år, 3 måneder siden

Dagene flyver

Sæsonpræget spisevaner 24...
Anna Gammelg...
2 år siden
Er god start så meget at ...
Kellany Bram...
11 år siden
De fire vægge og pc'en.
Rudi Kouring...
9 år siden
Helbred
Hanna Fink (...
9 år siden
Til dem der absolut ønske...
Daniel Stege...
5 måneder, 19 dage siden
Åh den vrede, den vrede!
Bastian
12 år siden
Dagene flyver lørdag kørte jeg gennem landet, mod det nordjyske. Der er en del glatteveje gennem landet værst mellem Horsens og Randers. Kom i fængsel bag lukkede hegn på aalborg supersygehus, hvor jeg havde et job, der gik godt 1/2 time med at finde en portner der kunne lukke mig ud.
Så et par ærinder i aalborg s automater.

Så til Pandrup hvor jeg sprang på carport byggeri ind til æbleskiver var varme og hænderne blåfrosne.

Overnattende i Pandrup med god mad og hygge ved min datter og Co.

Søndag yderligere nordpå til min lillebror hvor årets første eller sidste pakkespil julefrokost løb af stablen sammen med mine søskende vores børn og børnebørn mm sååå en stor flok der også nåede kælkebakke inden vi sluttede.

Så den lange vej hjem forbi skovhuset hvor jeg lige fik tekande tanket og 3 sække træflis, som godt kan gå med i fyret på kolde dage. Hjemme kl 22.

Idag arbejde lidt kontor og en Horsens tur.

Sov godt derude Ses Peter

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Dagene flyver er publiceret 08/01-2024 20:05 af Peter.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.