11 år siden

Jeg må da bare være en dum kælling at være kærester med...

En stille bøn
Bastian
12 år siden
Modtog bog fire og fem
JesperSB
3 år siden
Dagen tiltaget med 1 time...
Hanna Fink (...
7 år siden
Bornholm, Bornholm, Bornh...
Michala Esch...
16 år siden
heh, lægeerklærning, - en...
Kenny Raun (...
10 år siden
Vælg ikke tigeren, Martin
Olivia Birch...
9 år siden
Jeg er ikke en slave - Ka...
Kasper Lund ...
9 år siden
Den søde.
Ruth Christe...
8 år siden
Xhristmas fxxx special
Martin Micha...
5 år siden
Ja, overskriften siger vel alt. - Jeg er da bare en stor dum, bestemmende kælling at være sammen med.
Kæresten og jeg skulle have været i IKEA i dag, og købe de sidste ting vi mangler i huset, jeg havde taget frossen kød op af fryseren imorges og vi skulle bare have haft hygget i aften. Da han kommer hjem efter arbejde og overarbejde fortæller han at hans kammerat havde inviteret ham med i byen, og min kæreste spurgte om han måtte tage med. Sagde selvfølgelig ja, (selvom det ikke helt huede mig!), da jeg troede at det var efter spisetid, og vi stadig kunne have nået det vi havde aftalt. Næ nej, hans kammerat ringede 5 minutter efter, og sagde at han ville køre ind imod byen ligeså snart min kæreste var klar.
Og det er dér, jeg bliver en kæmpe kælling, jeg bliver utrolig vred fordi han tager af sted lige så snart han er kommet hjem. Det irritere mig at jeg skal spise alene, at jeg har taget kød op, at vi ikke nåede i IKEA eller at jeg i det mindste ikke fik tilbuddet om at tage med.. Jeg er så vred, og ikke mindst ked af det. Jeg havde sagt nej til at arbejde i aften, fordi jeg troede at vi skulle have en hyggelig aften og bare være os selv.. Men næ nej, han tager direkte ind til byen..
Jeg var så gal da han tog af sted, at jeg egentlig nærmest råbte af ham, og ikke gav ham noget farvel kys, og jeg græd bare da døren blev lukket..
Er jeg helt forkert på den eller?? for jeg føler mig som den største kælling lige nu..

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Jeg må da bare være en dum kælling at være kærester med... er publiceret 04/10-2013 15:46 af SoffiG.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.