23 år siden

Solskins-søndag

Og tænk engang, jeg flytt...
spinosi
11 år siden
I bussen.
Ruth Christe...
8 år siden
Vinter på vej
Mikala Rosen...
12 år siden
Hundrede af dem
Poul Brasch ...
7 år siden
Dagen tiltaget med 1 time...
Hanna Fink (...
11 år siden
Hurry up!
Julie Vester...
11 år siden
Anden bog started
JesperSB
4 år siden
En dejlig stille og rolig dag.
Jeg blev vækket ved 8-tiden (liiige tidligt nok..), med et morgenkys og besked om, at hvis jeg lavede kaffen, vil min gemal hente rundstykkerne - så OK ! Solen skinnede, så det var faktisk helt fint at starte dagen lidt tidligt, så man kunne nå at få noget ud af den.
Midt på formiddagen ringede der en pige og spurgte om jeg gav behandling om søndagen - hun havde så frygtelig ondt i nakken og skuldrene. Midt "gode" hjerte løb af med mig, så det sagde jeg ja til.
Over middag blev det så havearbejdets tur, og jeg fik da en hel del "krudt" rykket op og sådan..., det var en hyggelig eftermiddag med en par kaffepauser på havebænken sammen med gemalen.
Her i aften så jeg programmet med James Samson i TV - jeg kan altså godt li' ham, hans øjne og smil fortæller, at han har et hjerte af guld, og hans stemme får jo een fuldstændig til at smelte.
Ja, det var så min søndag den 7. april 2002
Kærligst/Wildrose

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Solskins-søndag er publiceret 07/04-2002 23:56 af wildrose.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.