13 dag på fyldepennen. Er...
Gaffa Brandt
12 år siden
Det vil ikke slippe mig :...
Gittepigen
12 år siden
Og tænk engang, jeg flytt...
spinosi
11 år siden
Fredag 21 Marts - 2014
Sine Simonse...
11 år siden
Skagen
Peter
11 år siden
Hvorfor er jeg så ensom?
Neola
4 år siden
Pizza
Kenny Raun (...
12 år siden
Hej igen.
Så sidder jeg her og er på kursus, men jeg valgte nu at tage mig tiden til at komme ind og skrive dagbog, selvom det jo ikke er det jeg skulle bruge tiden på.
Der er så mange ting der er anderledes og svære synes jeg, ved ikke rigtigt hvor jeg står.
Skal have en samtale med en vejleder her kl 12, så må vi se hvad vi finder ud at jeg skal.
troede det ville gå nemt og elegant med at komme på arbejdsmarkedet igen, men skuffet blev jeg. Det bliver p.t stort set umuligt, at komme i gang. Nå men så kan jeg jo fornye mit kunnen og måske tage et eller andet kursus som gør mine muligheder bedre.
Nu må vi se.....
Ellers erd er ikke sket så meget, ungerne hygger sig med skole og børnehave og har det alle godt. Så det er helt perfekt, manden er taget på arbejde igen efter at han havde fri i går for at være med på pigernes første skoledag i den nye skole.
Så alt er som det plejer, bort set fra at jeg er på kursus.
Nu vil jeg slutte af igen, må hellere lave noget andet end det her.
Hej hej.

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget På kursus er publiceret 13/08-2008 11:28 af Marianne Løkke Sørensen (noller307).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.