Jeg glæder mig i denne tid...

Skagen
Peter
11 år siden
Nyt maleri
Jytte Westen...
10 år siden
Vi pakker sammen
Ragnhild Bac...
11 år siden
Personlig udvikling
Rud Stenfisk...
3 år siden
Vil du være min ven?
Mille33
12 år siden
Hvis jeg var en fisk ...
Halina Abram...
7 år siden
And they say, the worst ...
Julie Vester...
11 år siden
En hvid rose og strøtanke...
Camilla Rasm...
10 år siden
Gladiator skrivekursus?
Ida Hansen (...
6 år siden
Mandag kære mandag.
Malene Hahn
9 år siden
This is not a Bridget Jon...
Camilla Rasm...
10 år siden
Drømme om kærlighed
Ace Burridge...
12 år siden
Nej, sneen falder ikke hvid.

Til gengæld ser det ud til at mic og jeg tager til Bornholm i Januar, og han tager så hjem efter små 2 uger, mens jeg bliver indtil.... til han er hjemme fra en rejse han skal med klassen.
Det betyder at han skal være hjemme alene i en del uger, men mon ikke vi klarer det??
Selv er jeg spændt på det, for vi har ikke været mere end.. tror 1½ uge fra hinanden siden vi mødtes, og her tales om 6 uger!!
2 mdr på Bornholm = 1/6 af et år - SÅ lyder det rigtigt længe når man ser det.

Trænger bare til at se mooooar og mine dejlige søstre.
Har ikke været hjemme i 1½ år, så mon ikke det er på tide??

Venter på at telefonen ringer idag eller i morgen, eller...
Ja, min læge har lovet at ringe engang i denne uge, når hun har fundet ud af en masse omkring psykolog.
Trænger til det og glæder mig til det. Er så langt nede psykisk så ofte, at jeg udmærket ved det ikke går.

Lige nu er jeg oppe igen, og så har man en tendens til at skubbe det væk, men nej.... Ved det kommer igen og igen, og bliver værre for hver gang, og mindes de blandede følelser jeg havde efter en time sidste gang.

Det var lykke, fortvivelse, sorg, forvirring.. en masse underlige følelser på en gang - og kørte 90km pr. vej hver gang.
Det burde dog ikke være sket at jeg kørte (så langt). Der var vejarbejde og mine tanker var langt fra vejen.
Men hvad gør man ikke for at få en der kender ens "emne" - altså at have et handikap hvor man ikke kender fremtiden.

Nå, snøfter løs, har koldsved og ADRK....
så vil nok igen ligge og hygge med glimmerkassen foran mig.

Pas på dig selv og dine kære.
Annika

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Jeg glæder mig i denne tid... er publiceret 20/11-2001 12:05 af Annika Pedersen (Annika).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.