18 år siden

Überraschung og muldvarp med snorkel?

Dagens Danmark.
Ruth Christe...
8 år siden
Farvel til ”vores udveksl...
Carsten Cede...
10 år siden
Tankers paradis?
Katrine Søre...
11 år siden
Titte bøhh
Racuelle Hei...
10 år siden
3108 2019 kom pas passer ...
Martin Micha...
5 år siden
Apatiske gentagelser - Ka...
Kasper Lund ...
10 år siden
Forsvundet novelle! Hvad ...
Bella Donals...
9 år siden
Bare endnu en torsdag
Barepernille
10 år siden
Aloe Vera Gel og mandehør...
Victoria Wan...
9 år siden
Det er sjovt
Katrine Søre...
12 år siden
Diskonto, diverse balancer, stress og jag - jeg kan finde MANGE bedre måder at tilbringe en søndag på.

Det kan umuligt passe, at gym er "the best days of my life" nejnejnej.. Det kan det ikke. Måske kan man samle sjovheden i en pulje, og så skal man nok få ret, men det er jo aflevering på aflevering på stress på jag på lektier på frustration - nej, den må de længere ud på landet med.

St. skriver stadig ikke - jeg HADER, når folk er sure på mig (eller hvad det nu er, der foregår med ham for tiden...)

Havde en genialt herlig aften med Cam i går. Hun kom hjem til mig kl. 23.30 efter arbejde, og SÅ hyggede vi os (som altid) med Whiskey og Cigar! Yay!
Men hvorfor er det, at ikke engang det kan hjælpe mig væk fra min frustration? Jeg begynder virkelig at tvivle på, at noget kan. Kun nogen. Kun P.

Überraschung?? NEJ! det er jo ikke en overraskelse, hvad der er i Kinder Mix kalenderen - man kan jo se det på lågerne. Hm. Det er nu herligt alligevel, men hvad sker der for, at man så i det længe ventede kinderæg får en muldvarp med snorkel og hajfinne? Som IKKE kan ødelægges. Gav den til Sg. som en udfordring og sagde, at han ikke måtte smide den ud, før han havde ødelagt den. Han blev sgu nødt til at få hunden til det..GODT TÆNKT! gid man selv havde haft den idé?.. OG SÅ FIK JEG EN BIIIIL - i det andet kinderæg. Wow. Men den har Sg. hugget. STRAF!

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Überraschung og muldvarp med snorkel? er publiceret 10/12-2006 23:28 af Hirsch.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.