Ordet er frit · Pennemakker efterlyses (ihærdigt)

1 svar
Senest opdateret 27 dage siden · 2 bruger(e) deltager
1 måned, 21 dage siden

Skriverejsen er dyster, ensom samt overvældende, når man ikke har en at dele den med - dette er i hvert fald min erfaring. Tillige er den begrænsende, når man udelukkende beskuer skriverejsens seværdigheder med sine egne øjne.

I den andledning efterlyser jeg en skrivemakker, ihærdigt. Jeg er primært en poet, men interesserer mig endog for noveller og essayisme.

Jeg stiller ikke store krav. Så længe du er passioneret og villig til at dele, så er mine forventninger fuldendt. Jeg forestiller mig, at alt andet, som man normalvis ville udlægge som krav, sker per automatik lidt, hvis kemien er der.

Venlig hilsen

1 måned, 21 dage siden
27 dage siden

Jeg er vild med ideen. Jeg er temmelig ny med deling af mine digte, så det ville være rart med en at spare med

27 dage siden

Besvar debattråd

Debatten Pennemakker efterlyses (ihærdigt) er startet 09/04-2023 19:01 af Görkem Acar (grkemacar) og er placeret under Ordet er frit.

Log på for at skrive et indlæg i denne debat. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.

Seneste debatter

4Venne/følge liste.
3 dage siden · Ansu
1Spørgeskema; Hjælp mig lige med min...
3 dage siden · Snowlion
10Jeg bliver udgivet!
3 dage siden · Ansu
8Dagens citat
4 dage siden · Ansu
520Kontraster
15 dage siden · Savanti
0Hvilket forlag passer til min bog?
18 dage siden · David H

Ordet er frit

1Spørgeskema; Hjælp mig lige med min...
3 dage siden · Snowlion
520Kontraster
15 dage siden · Savanti
1Pennemakker efterlyses (ihærdigt)
27 dage siden · ScribblyCat
4Se verden i et nyt lys!
2 måneder, 1 dag siden · heksemutter
35Mellemgaard - et forlag i frit fald
3 måneder, 9 dage siden · Bullensohn
5Er jeg den eneste, som savner en pe...
4 måneder, 3 dage siden · Eddie