Stille eftertænksomhed en fredag aften

køb Bananer
Ruth Christe...
8 år siden
More wants more
Tine Sønder ...
12 år siden
Hund - hvad sker der...?
Michala Esch...
17 år siden
Jeg ønsker mig ord - nye ...
Olivia Birch...
10 år siden
I aften ser vi Hobitten i...
Carsten Cede...
10 år siden
Katten ude af sækken
Suree Lio (L...
12 år siden
Jamen det var jo sjovt
Kellany Bram...
12 år siden
råb
Halina Abram...
7 år siden
Så blev det endelig fredag. Jeg har fået afhentet og afleveret børn i en uendelighed, men nu skulle alle være på deres rette plads.

Jeg kom sent hjem fra arbejde i dag- kl. 19.00 og inden aftensmaden var til en side, blev klokken jo lidt mange, inden jeg kunne sætte mig her og filosofere lidt over dagens små og store episoder.

Jeg må undvære en af mine efterhånden rigtig gode venner. Der var lige en koncert, han sandelig synes var mere interessant. Kan man nu forstå det? *griner*

Nå, det er ham nu vel undt. Vi snakkes sikkert ved.
Ellers må jeg jo se, om jeg lige kan få liv i V. Det er nu et par måneder siden, så måske skulle man lige sende ham en hotmail??.

Det kunne jo være, at der lige var en, der sad og ærgrede sig over at JEG ikke have givet lyd fra mig. Man skal jo ”feje for egen dør” inden man brokker sig :-)
Nå, men min søster på Messenger er til gengæld dejlig meget aktiv, så bundlinien blinker hele tiden mens jeg skriver dette.

Og der er jo masser af tid. Det er weekend og vi kan sove længe i morgen!

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Stille eftertænksomhed en fredag aften er publiceret 26/08-2005 23:25 af Pia H. Nielsen (Pia Nielsen).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.