en dårlig veninde :(opdt

Når lykken holder ferie.....
Marlene Gran...
12 år siden
En lidt hård weekend, kry...
xangelx
8 år siden
Udstilling i Havnsø Havn.
Hanna Fink (...
10 år siden
Selvdestruerende selvreal...
Kasper Lund ...
8 år siden
Kaos?
Per Z
10 år siden
Julestemning
Ruth Christe...
8 år siden
Jeg kan ikke nå's!
Katrine Søre...
11 år siden
Kære dagbog...

Jeg har brudt med en tidligere veninde...Hun har såret mine følelser engang for meget.

Derfor gider jeg ikke have noget med hende at gøre mere. Jeg prøvede virkelig at forklare hende stille og rolig, at jeg mente at hun havde opført sig dårligt overfor mig. Men det ville hun slet ikke tage stilling til...hun blev bare kanon sur..(Det var hende til festen)

Jeg får det altid dårligt når jeg mister en ven. Det gør især ondt når jeg finder ud af hvordan de virkelig er.

Men jeg må prøve at tænke på at hendes holdninger ikke længere betyder noget for mig, da de kun er præget af hendes negative holdninger omkring min person.

Jeg havde ikke lyst til at slyge et par negative ord imod hende, det ville ligge under min værdighed. Dog hvor er det hele bare ærgeligt.

Men lige nu kunne jeg godt bruge min veninde fra øen...men hun har nok ikke fået købt tale tid.....jeg må lige prøve at se om hun er det :¨(

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget en dårlig veninde :(opdt er publiceret 01/03-2003 00:02 af Kenny Raun (thejester).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.