Hej dagbog, - Der har været næsten 200 lyttere på min sang om nogle kvinder. Det er den sang flest har lyttet til, - så jeg er på vej med en mere.. så var jeg også forbi FB..der var en post hvor folk og kvinder især havde travlt med at lægge mænd for had, fordi der bliver flere og flere "incels" Problemet som jeg ser det er, at man kalder alt for incels og tror at alle er ens. Som MGTOW mand har jeg ikke lyst til at bestemme over en kvinde, - hvorfor skulle jeg? jeg vil ikke ha noget med dem at gøre...Alle de sædvanlige ting blev slynget ud.."aah, men det er bare fordi de bliver afvist og ikke får sex" - sidst var det nu mig der afviste 2-3 stykker... og sex gider jeg ikke..Hvorfor skulle jeg arbejde for at en kvinde får noget ud af det.. også jeg selv efter 2 timers arbejde, tænker.. MEh, jeg havde fået mere ud af det, hvis jeg havde gamet..I kan være bange ligeså tosset i vil, - men fakta er, at jeg ikke ville røre jer med en 10 metter lang pind.
Men jeg forstår som sagt godt hvorfor mænd bliver vrede på kvinder.. når de bliver ved med at nedgører alle mænd pga nogle få. Jeg jeg har lyst tager jeg gerne debatten.. desværre, de fleste af dem jeg tager en offentlig debat med, render gerne hurtig væk... for retorisk udstiller jeg dem, og deres forkvaklede syn. Ja, - som sagt.. enkelte kvinder har fattet pointen! Det er dumt, at nedgøre mænd offentlig konstant.. ingen kan rekrutere bedre til de værste grupper, end kvinder kan..
muslimen der prøvede med sit "hygge racisme" forsøgte at svare igen, ved først at anerkende at jeg havde ret, men så genpostulere hendes fejl.. såå ja, - så forsvandt hun efter mit svar til det...Synd.
Jeg har en "step up" policy.. jeg tager gerne debatten.. hvis det er en narrøv, bør den dog være offentlig. Fordi det er spild af tid, at debatere med en narrøv, men offentlig kan man få noget ud af det, ved at vise andre hvor dårlig vedkommende er..
Alle de der åndsvage ting kvinder kan finde på at sige.. - fakta er, at jeg ikke HADER, kvinder.. jeg tænker ikke over jer, med mindre i viser jeres idioti og begynder at fortælle hvordan ALLE mænd bare er såååå dumme.. jeg er i en gruppe af alle mænd.. såååe.. you want some??? come get some! ellers lever jeg mit liv som jeg vil, fri som fuglen.. NR 1 i det! - og kvinderne kan leve deres som de vil, i dont care..
Nu er sangen på over 200 hørte.. og den første kommentar "why does this slap so much?" - jeg ved det ikke, - jeg arbejder på en bedre sang.
Men hey, - hvis kvinderne skubber nogle mænd til folk som mig, så er det bedre.. end de skubber dem til andre.. For jeg går som sagt ikke ind for vold, - ud over fortjente retoriske tæsk.. da jeg er til "live and let live" - men lidt utroligt, fordi.. der er så mange andre af mine sange, som jeg faktisk synes er fede.. den imod nogle kvinder, er yderst venstre håndsarbejde.. Hvor jeg ikke har gennemarbejdet den..
Skriv kommentar
Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.