Tankers paradis?
Katrine Søre...
11 år siden
Spand med sand, der skal ...
Michala Esch...
7 år siden
Farvel Bornholm
Jytte Westen...
10 år siden
Anata wa okotta? -Are you...
Julie Vester...
11 år siden
Jamen det var jo sjovt
Kellany Bram...
12 år siden
Start?
Christian Ba...
10 år siden
Flot fyr.
Ruth Christe...
8 år siden
Denne første påske-fridag blev brugt på at fejre min svigermors 85-års fødselsdag. Det blev en lang dag, siddende stille ved et bord i over 9 timer. Man føler sig fuldstændig tung og fyldt af mad og drikke og ubevægelighed når man endelig rejser sig. Men ellers en udmærket dag, hvor det var vældig hyggeligt at få snakket lidt med de familiemedlemmer, man ellers ikke ser så tit.
Men ellers, så nyder jeg at holde påskeferie - virkelig nyder det og tanken om at der stadig er en god del af ferien tilbage. Mine store piger - bortset fra hende på Island - er kommet hjem på ferie. og det er bare så dejligt. Der er en ufattelig stor glæde i det, hver gang vi mødes, som jeg næsten ikke føler, at jeg kan beskrive. Selvom vi har virkelig god kontakt i det daglige både med telefonen og masser af mails, ja så overgår gensynsknusene alt.
Så til jer, der har små børn i dag - I kan roligt glæde jer til de bliver store, det bliver glæderne bestemt ikke mindre af.
Fortsat god påske
Wildrose

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget påskeferie er publiceret 29/03-2002 00:46 af wildrose.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.