19 år siden

Sexskolen...?

Fra jam til pølsefest
Martin Micha...
5 år siden
bare træt...aldrig alene
Kenny Raun (...
11 år siden
Det var pindsvinets hjem
Olivia Birch...
9 år siden
Lyst til livet
Halina Abram...
7 år siden
Guds blinde øje.
Ruth Christe...
8 år siden
De første dage
Michala Esch...
15 år siden
Lidt om livet.
Hanna Fink (...
8 år siden
Selvdestruerende selvreal...
Kasper Lund ...
8 år siden
Surkål
Vina Frank (...
5 år siden
Bryllup1 - Og så så man l...
Sylvia Ebbes...
11 år siden
Konklusion vakget 2019
Martin Micha...
5 år siden
Videohygge i går, var hygge. Det tog bare lang tid at komme hjem, og så var det skide koldt.
C havde denn sødeste kat, som jeg var lige ved at kidnappe med hjem. Blev mindet om savnet af en kat.

Jeg fik læst minimalt inden jeg tog derud, faldt desværre i søvn og sov et par timer. Hvilket betød at jeg ikke kunne sove da jeg kom hjem. Så jeg så tv til klokken 2.30 - sølle!

Trods mine bange anelser, tog jeg mig sammen og stod op klokken 9 i morges alligvel. Det havde jeg ikke engang behøvet. jeg tog til Fisketorvet for at finde en badedragt, en hulmaskine, og bare kigge om der var noget godt. Jeg fandt absolut intet, hvilket faktisk var ret nedtrykkende. Så det spildte jeg et par timer på, før jeg tog hjem og begyndte at læse.

Det viste sig at være lige meget med den badedragt alligevel, for da M endelig kom hjem fra arbejde, var det for sent at tage i svømmehallen. Så måske bliver det søndag, for i morgen skal han også arbejde. Men så bliver det i bikini. Det er også fint nok, men føler mig mere fri i en badedragt, i hvert fald når jeg er i svømmehal, og gerne vil spring osv.

Jeg tog på biblioteket da han kom hjem med cykle, og nåede det lige inden de lukkede. Nu er han taget i Aldi for at købe en film på tilbud. Men de havde vist ikke nogen. Så nu bliver det spændende hvad aftenen så skal bruges til. Sikkert bare fjernsyn, måske sexskolen for at tjekke ud hvad det er for noget (måske bliver man klogere?), og læsning.

-Berta

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Sexskolen...? er publiceret 17/02-2006 18:16 af Berta.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.