20 år siden

forventningens glæde....

Mit hovede er fyldt
SkriveTøsen
12 år siden
Gensynsglædens pris - 08....
Anna Gammelg...
2 år siden
Op på den hest!
Bastian
12 år siden
Jeg er blevet Morfar
Poul Brasch ...
8 år siden
Hjem igen
Salomon
10 år siden
Lad os sammen hylde nørdh...
Katrine Søre...
11 år siden
Åh ja mere det føles så g...
Maria jayash...
1 år, 11 måneder siden
Rich's og kaffebønner bla...
Camilla Rasm...
10 år siden
Fuffy til 100-årsfødselsd...
Michala Esch...
15 år siden
I dag skulle det være.
Hannah White...
9 år siden
Tiden i Perspektiv
Rebecca Rahb...
5 måneder, 14 dage siden
Dette er en længere historie, man skal nok længere ind på livet af mig for at forstå den.

I aften har jeg en "blind" date. For første gang i over et år skal jeg mødes med én, jeg kun har skrevet med på nettet. Jeg har kun prøvet det nogle få gange, men jeg har aldrig mødtes hjemme hos én. Men han virker meget tilforladeligt. Vi har skrevet sammen i flere måneder og sms'et. Vi har aftaltes at mødes for at se venskabskampen sammen hjemme hos ham. Jeg har aliereret mig med en veninde, så hun ved, hvor jeg er.

Nå men det var den ene side af sagen...

Den anden er den søde fyr fra byturen for 14 dage siden. Vi ses lidt. Blandt andet var vi sammen til karneval og igår var han på besøg. Jeg tror ikke, det er seriøs fra hans side. Han er ved at søge nyt job i hele landet, så må guderne vide hvor han ender og det er jo T4-historien om igen..........!!

Han har sovet her inat, vi havde vidunderlig sex, men har ingen aftaler lavet...

Så hvor står jeg...? Har pludseligt 2 interessante fyre inden for rækkevidde og dog... Ham i aften véd jeg jo ikke om jeg svinger med og den anden har jeg ingen aftaler med eller lovet noget.... Spiller jeg på 2 heste....? Det føler jeg ikke selv på nuværende tidspunkt, men er ikke den der kører dobbeltløb, så må jeg jo træffe et valg, hvis det bliver nødvendigt.

Har aldrig prøvet at stå i sådan en situation, men måske løser den sig af sig selv.....

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget forventningens glæde.... er publiceret 02/06-2005 11:32 af den naive.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.