19 år siden

Thomas kom forbi

13.09.2016
Marianne Mar...
8 år siden
Sort og hvid.
Line Ley Jen...
10 år siden
Et liv i en retning...
Patrick Bolv...
11 år siden
Glædelig Jul til alle
Poul Brasch ...
9 år siden
Lidt om at fodre dagbøger
Jakob Juel (...
7 måneder, 8 dage siden
Dagen i dag er tiltaget m...
Hanna Fink (...
12 år siden
Gennem et slør af rubinrø...
Olivia Birch...
10 år siden
Kærlighed til et andet me...
Shawn Cee (J...
9 år siden
Gamle skole
Nikitaolsen1
10 år siden
Thomas skrev om han lige måtte komme forbi. Glædeligt skrev jeg "selvfølgelig", men allerede da jeg åbnede døren, kunne jeg mærke at jeg ikke behøver være i tvivl.
Han er ikke den rigtige for mig!

Han kom ind, og hans store krop væltede 4-5 ting på vejen til sofaen, fordi han tumpler rundt som en elefant på stylter. Det irriterede mig.

Jeg var netop ved at hæmge et billede op, og han ville hjælpe, men endte med at være mere i vejen. Også det fik mig til at bide tænderne sammen for ikke at lade en hård bemærkning falde.

Vi sad lidt og snakkede.
Han lagde hånden på mit lår, og det var slet ikke rart. Pludselig skulle jeg hente et eller andet, og rejste mig.
Senere ville han måle hvor store hænder han havde i forhold til mig. Adr.. LAD VÆR AT RØR MIG!

Jeg så mod tvét, og lagde mærke til at ham fra "de unge mødre", har en trøje præcis magen til den Gøjen tit har på..(????! Rikke! Gøjen HAR en kæreste!)

Håbede bare han snart ville gå, og da han gjorde havde jeg dårlig tid til at sige farvel, fordi jeg havde kastet mig over et nyt projekt..

Håber jeg husker alt dette, næste kan tomheden melder sig.

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Thomas kom forbi er publiceret 13/11-2005 23:04 af Anastasia.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.