18 år siden

Lars Lilholt

Tilbage for en kort bemær...
Kasper Lund ...
8 år siden
sulten
Sunstar31
10 år siden
Gavl malet efter 3 års sk...
Peter
10 år siden
Glansbilledemennesker - K...
Kasper Lund ...
9 år siden
Konfirmation
Hanna Fink (...
12 år siden
Kære natbog (XVIII)
Olivia Birch...
9 år siden
Planlagde festival til la...
Carsten Cede...
10 år siden
Så er det snart juleferie...
Michala Esch...
16 år siden
Spoken Word Festival 2014...
Kenneth N. C...
10 år siden
At skrive
Josephine Lø...
10 år siden
Til dem der absolut ønske...
Daniel Stege...
5 måneder, 19 dage siden
En god aften
Bastian
12 år siden
Lidt om at fodre dagbøger
Jakob Juel (...
7 måneder, 8 dage siden
Weekenden ved at være gået en god lidt for hurtig weekend i mit sommerhus.

Fredag eftermiddag fik jeg snakket alvorligt med Nikolaj om hvad der rører sig i hans liv, jeg tror nok vi finder ud af det sammen, først efter mit forslag synes han "abekatten" et sted for klatravægs folket, Lørdag ønskede han sig så at gå til Freestyle på cykel i skoven minder hvis som bmx cykelsport bare i skoven, hmmm det kniber os bare at finde et sted man kan det sammen.

Lørdag sove længe med min skønne kæreste ååå så eftermiddagsbesøg af Nikolaj Charlotte Rene og min Mor en helt igennem dejlig dag.

Søndag sove meget længe ååå så ja jeg synes lidt det er som om weekenden sluttede lidt hurtigt her idag hvor min kæreste lige NU er kørt hjem til Vejle fordi hun ikke synes hun kan finde ud af at køre direkte på job i morgen tidlig.

I aften har vi været til Lars Lilholt koncert på skråen som jeg faktisk ikke helt kan huske hvornår jeg hørte sidst ååå ja det var første gang for min kæreste. Lars gjorde det meget godt mens han spillede "Kald det kærlighed" langsomt med mere dybte lagt på teksten kiggede jeg mig lidt rundt i salen ååå ja det slog mig at ikke engang den kærlighedssang fik de mange midaldrene par til at holde om holde af hinanden, tager det hvis som et tegn på der ikke er meget liv i kærligheden i de små hjem. jeg havde heldigvis min skønne kæreste som både viser mig kærlighed og glæde ved at være sammen om en sådan aften, ved ski bare ikke om vi også ville falde i 2somhedens kedsomhed hvis vi var sammen hver dag?

nå måske jeg lige skal nå at se hvsd der ellers rørrer sig på pennen inden sengen kalder

godnat derude

SES Peter

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Lars Lilholt er publiceret 06/11-2006 00:25 af Peter.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.