16 år siden

Kære S og måske fyr..

Er det noget eller det fo...
Maria jayash...
2 år siden
Katten, sofaen og jeg
Carsten Cede...
9 år siden
Møde med Mette
Halina Abram...
7 år siden
Positivitet?
Luna Mø
8 år siden
Kunstforening.
Hanna Fink (...
10 år siden
Ryddedag
Sunstar31
10 år siden
Mystisk tilbageblik
kaotiskkaos
7 år siden
'Kære S og måske fyr' - står der på en invitation, jeg har fået med posten idag... fra venner, der kender mit liv godt.

Og min søster inviterer til fødselsdag med kæreste... og fyr kender hende godt, og også andre der kommer, blandt andet hendes bofælle, som skal i sommerhus med ham til juni ... så jeg kan sgu næsten ikke være bekendt ikke at invitere ham.

Føler båndet strammer om min hals, på en måde jeg ikke har været med til at beslutte. Nej, vel vil jeg ej invitere ham. Hvis bofællen gør, så er det jo sådan det er... og invitationen med posten er til mig, og mig alene. De driller mig bare, gør de. Og er søde og holder døren åben.

Mmm, må vist til at holde op med det rod her. Det føles irriterende. Vildt hyggeligt at være sammen en dag. Anden-dagen bliver jeg voldsomt irriteret... ikke at nogen kan gøre for det... ud over måske lige mig selv.

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Kære S og måske fyr.. er publiceret 16/04-2009 18:07 af Pletfrit Sind.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.