Sandhedens slag - 16.09.2...
Anna Gammelg...
2 år siden
Еnke
Halina Abram...
7 år siden
D.25/3 - En ny start!
ListenToTheG...
12 år siden
At skue hunden på hårene
CamillaJe
12 år siden
Mit hovede er fyldt
SkriveTøsen
12 år siden
Kvinders sanser og mænds ...
Racuelle Hei...
10 år siden
Mandag kære mandag.
Malene Hahn
9 år siden
Det at blive mand
Ace Burridge...
12 år siden
Sejr I Retten.
Junior Chris...
2 måneder, 18 dage siden
Spejle
Marie Martin...
11 år siden
Kjære dagbok
Sunstar31
10 år siden
..hvor slap vi?

Såvidt jeg husker, var det noget med at se frem til at møde Maverick.
Han blev kaldt på en hård omgang arbejde, så han meldte afbud.

Jeg hørte ingenting derefter. Bare ingenting.

Stadig ingenting. Jeg tænkte mig rigtig, rigtig godt om og fandt efter lidt søgning frem til ham på de sociale medier. Og her lyder det så næsten som en gammel plade der er gået i hak.

Maverick er ikke skilt. Maverick er gift med moren til hans børn og sammen har de 4 styks. Han lader til at være en god far og konen er glad og stolt af ham.

...Suk!

Sales er lidt småkedelig, han snapper ikke så meget som han har gjort..
Atleten har jeg set et par gange, men den dør her. Han har simpelthen for mange issues.
Han skulle være til Ironman i København lige nu, men til trods for at han har været tilmeldt LÆNGE, jamen så fremgår hans navn ikke af listen over tilmeldte. Meget, meget mystisk.
Så udover den kilometerlange liste med issues, jamen så kan jeg også føje lystløgner til.

Jeg svipede lidt på Tinder - fik et match med en gut der så ok sød ud. Skrev lidt frem og tilbage. Han er bare ude efter sex, så nej tak. Søster holder bryllup denne weekend, og da jeg skrev jeg ikke havde tid - jamen så døde interessen fuldkommen.

Så lige nu og her, jamen, jeg indrømmer gerne, at jeg har givet op. Lige nu, tror jeg ikke på det.
Timingen er fin - jeg har shitloads af arbejde jeg kan kaste mig over..

Nåhr ja, og så har jeg også fået at vide at mit hus skal have nyt tag og så har jeg også fået en uvelkommen beboer i kælderen. Indendørs. Og halen er lang. FØJ for satan! Den har ædt en væg indtil videre! For helvede da også!

Lort!

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Hvor kom vi fra.. er publiceret 21/08-2021 11:37 af Sophie Hatter (Femininum).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.