10 måneder, 11 dage siden

Anti

Da Mikkel på en måde fik ...
Olivia Birch...
10 år siden
ressourceforløb the end
Martin Micha...
5 år siden
13 dag på fyldepennen. Er...
Gaffa Brandt
12 år siden
Transpsarante mennesker -...
Kasper Lund ...
9 år siden
Første indlæg og ny tid
Miriam Lidbe...
8 år siden
Dyssocial og Narcissistis...
Ida H. Celan...
12 år siden
D. 12.12.15
Racuelle Hei...
9 år siden
Overspisning
Miriam Lidbe...
8 år siden
Hej dagbog, - jeg så lige en kommentar fra en kvinde jeg før har debatteret imod..hun havde dengang gang i en masse forkerte ting, der viste hvor lidt tankevirksomhed der foregik i hendes hoved..eller også var der fyldt op med lort.. anyway, hun har ikke fået muet ud.. og kom nu med en generel en om at mænd tænker med en vis del.. da vedkommende ikke forstår logiske fejlslutninger.. fik jeg lyst til at skrive, at hun i det mindste ikke kan ha fået mange tilråb af mænd! Med mindre hun bor ved siden af et fængsel..

Mænd der anråber kvinder sexuelt, anråber pæne kvinder.. ikke høns der siger bååk båååk bååk..

Når kvinder ikke forstår forskellen på MGTOW og incels.. Vi mænd der går vores egne veje.. gider ikke kvinder, vi har intet at bruge dem til.. Men fortæl os, hvad vi er..og generaliser.. og kvinder vil blive behandlet som enhver anden mand, der byder op til kamp.

min kvindelige hjælper snakkede den nyhedssag, - hun mente, at kvinderne burde lade være med at gå seksuelt udforderende klædt.. Jeg var ikke enig, hvis det var deres tøj.. burde der være færre voldtægter i gamle dage 1950..f.eks.. end der er i dag..

kvinder bør kunne gå som de har lyst, - men tal lort om mænd, som om vi alle er ens.. og jeg skal give dem tur! -

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Anti er publiceret 04/09-2024 14:16 af Kenny Raun (thejester).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.