Linsen
Camilla Rasm...
17 år siden
At træffe en beslutning
Baru
2 år siden
Guppy, vintertid, stjerne...
Mikala Rosen...
12 år siden
Det var så den søndag.
Ellen Tang S...
12 år siden
Stilhedens tanker.
Line Ley Jen...
10 år siden
Advarselsbokse og hulahop...
Victoria Wan...
9 år siden
Gode råd og to do lister
Ace Burridge...
12 år siden
Lyst til livet
Halina Abram...
7 år siden
Dagen i dag
Salomon
10 år siden
For første gang i 16 år har min søn ringet og spurt - Hvordan har du det… Jeg må ærlig indrømme, at jeg havde svært ved at skjule min forbløffelse over hans spørgsmål, men samtidig blev jeg også helt vild glad for, at netop HAN havde gjort sig tanker om mit ve og vel.

Han har været på ekstra weekend hos hans far, og som sædvanlig har han haft ringet, eller sendt sms til mig ( flere gange ) hver dag.

I morgen skal han til den sidste prøve i knallertkørekort, så mon ikke hans opringning var en undskyldning for at, få lidt mere moralsk opbakning. Han er helt sikkert mere nervøs end han vil være ved, men det er 110 % sikkert, at han vil ikke være til at skyde igennem når det er overstået.

Selvfølgelig klare han det ;-)

Jeg vil gå i seng, og lade mine tanker kredse omkring min datter. Hende som altid har det godt når man spøger, og aldrig har nogle problemer !! I hvert fald ikke før at hun sidder i dem til halsen, og mor må hjælpe hende ud af dem !!

Jeg elsker mine børn mere end jeg med ord kan beskrive. De er og vil altid være en del af mig, også selv om jeg ikke altid er ovenud lykkelig for deres valg og handlinger, så vil jeg altid være der for dem.

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Hvordan har du det ? er publiceret 27/02-2005 21:17 af Turid Nielsen (Tasma).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.