20 år siden

Sidder til tørre

En velfærdsengel søges i ...
Regitze Møbi...
10 år siden
Det er sjovt
Katrine Søre...
11 år siden
ENGLE ET SMUKT SYMBOL
ingelnielsen
12 år siden
Ryddedag
Sunstar31
10 år siden
Hvem tror vi, at vi er?
Bella Donals...
9 år siden
Det første og bedste 00
ChrisEQ
12 år siden
Begge to ramte plet
Kenneth Hvid...
8 måneder, 18 dage siden
Dag 6 på Fyldepennen. Fes...
Gaffa Brandt
12 år siden
råb
Halina Abram...
7 år siden
Ophold
Hanna Fink (...
7 år siden
Av for den hvor gjorde det ondt at være i bad ! Forsigtig tørrede jeg ryggen, og smurte den så godt det kunne lade sig gøre ind med creme, Så nu sidder jeg til tørre ;-)

André har ringet, og brugt alt hans charme på at få mor til at hente sig, i stedet for at tage bussen…. Hmm ja han ved lige hvordan han skal te sig for at jeg falder i med begge ben…. Dumme dreng ;-) Jamen mor jeg har jo meget bagage med, og så 2 ekstra poser. Hmm ja, så kan jeg godt se at der ikke er plads i bussen !

Jeg kan under alle omstendigeedder ikke komme af sted, før at Claus har hentet de 2 ” små ” som vi skal have på weekend. Hvis jeg er heldig, så kommer jeg tidsnok hjemmefra til jeg kan smutte en tur ind i havecenteret i Ribe på vejen, men nu må vi se !

Jeg har gjort klar til drengene kommer ;-) De inkl. Claus, har en ide om at et toilet er lig med en læsestue, så der kan sagtens gå 15-20 minutter med at aflægge et besøg. Det er ok når det kun er Claus der er hjemme, for han gør hvad han nu skal gøre når han er der ! Men de kære ” små ” glemmer det imellem linjerne , og så når mor her banker på døren, skal de først snøvle sig færdig ! Dvs. at der er total forbud imod læsestof når der er flere hjemme end Claus og jeg. Stakkels unger som ikke må udvide deres horisont på det hellige ;-) He he

Jeg er vist ” indtørret ” nok til at kravle i tøjet ;-)

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Sidder til tørre er publiceret 01/07-2005 14:43 af Turid Nielsen (Tasma).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.