Slut på en dag..

Lange dage giver lange pa...
Neola
4 år siden
Læring og andre samfundsn...
Ole Vind Raa...
11 år siden
Sommerferie i Danmark
Marie-Christ...
8 år siden
Dagene der går
Lisa Brøndbe...
4 år siden
Anata wa okotta? -Are you...
Julie Vester...
11 år siden
Tilrettet sofabord
Peter
10 år siden
Gulv alene
Peter
10 måneder, 8 dage siden
Juleferie :)
Michala Esch...
15 år siden
Maler vinge billeder
Poul Brasch ...
10 år siden
Der var også badmintonkamp i dag, hvilket jeg vist ikke havde nævnt. Selvfølgelig sprang 1. ketcheren som det første, inden kampene overhovedet var gået igang. Lækkert. Min reserveketcher er på Fyn, så det eneste jeg havde var en gammel præmie-ketcher, stadig med originale strenge. Med andre ord; det er noget crap.

Men så begyndte kampene. Min mix-makker var ikke super fantastisk, til gengæld var jeg flyvende. Virkelig flyvende. Men jeg kan ikke gøre to menneskers arbejde, så vi tabte snævert. Men jeg var flyvende. Med reserveketcheren. Dét var vigtigt.

Damedouble var lidt kaos, men fik min makker snakket lidt ud af nervøsiteten. Vi var ret gode. Bare uden så meget erfaring. Kunne have været mere skarp, men jeg var træt.

Alting kører rundt i hovedet på mig. Jeg er sulten, men har ikke så meget lyst til at spise. Vil hellere side og gruble videre.

Var til projektmøde i dag. Med projektet der hænger mig langt ud af halsen. Tilsyneladende er vi meget længere end jeg havde regnet med. Fantastisk!! To opture i dag, så er det faktisk kun morgenen og opvarmningen til kampen der var lidt mærkelig.

Det her er meget mærkeligt.. Men man skal vel længst ned, før man kommer op igen? Jeg ved ikke helt om jeg tør håbe på, at kurven har vendt..

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Slut på en dag.. er publiceret 11/01-2009 17:41 af Sophie Hatter (Femininum).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.