22 år siden

Savner dig

Brækket arm.
Hanna Fink (...
10 år siden
Tilbage for en kort bemær...
Kasper Lund ...
8 år siden
Desværre.....
Halina Abram...
7 år siden
Sommerbuket
Hanna Fink (...
11 år siden
Skoddag
Suree Lio (L...
12 år siden
Svampe
Halina Abram...
7 år siden
Personlig udvikling
Rud Stenfisk...
3 år siden
And they say, the worst ...
Julie Vester...
11 år siden
Min russisk ven
Halina Abram...
7 år siden
life's hard, it's harder ...
Julie Vester...
11 år siden
Bogfinke
Peter
10 år siden
Hopeless..
MysteriousGi...
12 år siden
Ferieafslutning
Hanna Fink (...
11 år siden
Søster Jenna var i fjerns...
Poul Brasch ...
12 år siden
Dag 7 på fyldepennen. Sta...
Gaffa Brandt
12 år siden
Kære far ❤️
Musenmia
5 år siden
Hejsa dagbog længe siden hmmm har jeg mon skrevet det før))

Mit liv er fyldt med masser af ting der sker, jeg er lige kommet godt over Louises konfirmation. (min datter) åå det gik godt vi havde en god dag alle sammen åå ja det er vel ikke helt en selvfølge i sådan et hjem hvor far og mor er gået hver til sit. Af mig og hendes søskende fik hun en mobiltlf sååå jeg venter med længsel på TDC sender papirer så jeg får mulighed for at sætte et max forbrug pr md,Indtil da lever jeg livet lidt spændene)))

Ja så er jeg gået i kamp med mit eget mobilabonement de plejer at sende mig en regning kun med forbrug hvor abonementet er 0 kr ååå så tænk sig netop den md de droppede at sende regninger ud men ligger dem til gennemsyn på nettet ændre de mit abonement til 49 kr om md + forbrug hmmmm ja så går livet da med noget)))

Ja så har jeg lige sent min mobil til kbh for at få den låst op så jeg får mulighed for at skifte selvskab ååå det er lidt hårdt ikke at have sin mobil ikke fordi den bliver brugt meget mennnn ja når jeg i eftermiddag kører til Vejle se min skønne kæreste Vildrosen så er det lidt træls ikke kunne ringe til hendes job sige nu står jeg ved porten KOM SKAT.

Ja så tager jeg jo til vejle for at hente min kat Speedy den har været på weekend hos Vildrosen mens jeg har været på spejderlejr med min søn Nikolaj 8 år faktisk en rigtig vellykket fædretur med masser af RØG))

Her de sidste dage har jeg fået lært mig at ligge billeder ind fra Louises Konfirmation på nettet åå givet familen adgang til dem der hmmm ja det er ski lidt smart alt det man kan gøre.

I mit skovhus i Lundby krat er jeg i fuld gang med at ordne haven ikke at det skal være en have mennn har vi mennesker ikke altid en trang til at styrer naturen lidt ååå jeg ønsker mig ihvert fald at få plantet en masse flere træer derude ja et sommerhus i en skov skal jo for mig at se bare være en lysning midt i skoven sååå træer må jeg ha i stedet for ja masser af døde gyvel jeg forsøger få bugt med derude.

Nå jeg vil smutte for inden længe ja jeg er på vej savner dig Vilde))

Kan i alle have en fantastisk dag

SES (14 juni) Peter

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Savner dig er publiceret 13/05-2003 10:37 af Peter.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.