insekter

Pigsen
Poul Brasch ...
11 år siden
Forårsnadver til online-u...
Camilla Rasm...
10 år siden
Hjemkomst
Hanna Fink (...
10 år siden
Skriftlige prøver ... Slu...
Anne S. Chri...
11 år siden
No name girl
9 år siden
At træffe en beslutning
Baru
2 år siden
Hvor blev mit af?
roed
12 år siden
Bliver jeg nogensinde god...
Jønsse
9 år siden
Ikke mange weekender endn...
Michala Esch...
15 år siden
Og tænk engang, jeg flytt...
spinosi
11 år siden
Åh ja mere det føles så g...
Maria jayash...
1 år, 11 måneder siden
Slot, strand sol, skoldni...
Michala Esch...
16 år siden
Forfra... Hvor længe kan ...
Gittepigen
12 år siden
Hey dagbog, - Jeg har været ved at kigge nettet igennem for insektbilleder..men kan ikke finde et, der ligner den jeg har ..eller har haft i min lejlighed..jeg har fanget en,,før jeg sprøjtede..den er i en plast kasse...jeg har prøvet at tage et billede af den, med mit digital kamera..men jeg kan ikke få et klart billede af den..lille brun..hoved og krop er i et..krop ligner lidt en mariehøne..i og med det ser ud som om den har 2 skjolder på ryggen..men den kan ikke flyve..Jeg tjekkede lige min seng igennem..der er ingen...og jeg føler mig heller ikke angrebet..eller som om noget insekt har suget blod...jeg har kun set insektet på mine hvide væge..min far har jo været vicevært før..han har aldrig set dem før..ved ikke hvad det er for nogle..den jeg har i dåsen..er stadig levende..anyway..ser jeg flere..nu jeg sprøjtede igår..så er det videre med det til boligselskabet..jeg stoler bare ikke på den vicevært vi har..han laver kun det mest nødvendige..

så de næste par dage..vil mine øjne scanne mine væge..for at se..

Oh...forresten..fik brev fra en sød pige på et dating sted..desværre bor hun alt for langt væk..

12:13 - gik lige ind i mit soveværelse for at tage en bluse på..kiggede op..der var et af de satans biller på mit hvide loft..forsøgte at skrabe det ned i et stort deciliter mål...havde brug for noget hurtigt..men det lykkes ikke..

anyway..

12:25 - ringede til viceværten..men han kan ikke se på det før mandag..han fortalte..at de i nr 71..nabo opgagen har haft væglus...og deres børn var blevet bidt en del..jeg vil nu stadig sige..at det ikke ligner dem..og jeg er heller ikke blevet bidt..men anyway..eftersom jeg har et levende eksempar i en dåse stadig..så må han se dem på mandag..

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget insekter er publiceret 23/03-2012 12:05 af Kenny Raun (thejester).

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.