19 år siden

London here we come..!

Eksamen
RachelBlack
12 år siden
19-03-17
Hannah White...
8 år siden
Forandring
Hanna Fink (...
10 år siden
Hvordan får man dog en sk...
K. S Ytting
9 år siden
Personlig udvikling
Rud Stenfisk...
3 år siden
Så er vi nået frem
Ragnhild Bac...
11 år siden
Skulpturer blev færdige
Poul Brasch ...
12 år siden
Endnu en - Kasper Lund
Kasper Lund ...
9 år siden
Torsdag d. 3/8-2018
Smukke Emma
6 år siden
Tudefjæset - Kasper Lund
Kasper Lund ...
9 år siden
13/07/2016: UFO
Cecilie Revs...
8 år siden
Dumme udtalelser og træls...
Racuelle Hei...
6 år siden
Det åbne øjeblik - Kasper...
Kasper Lund ...
9 år siden
Der bliver snart stille :...
Kellany Bram...
12 år siden
Så er det i morgen jeg tager på storbysferie... Jeg glæder mig helt vildt meget, kan bare ikke rigtig tage mig sammen til at pakke. Det meste er vist fundet frem, så véd egentlig ikke hvad problemet er.


Har ellers fået ordnet en masse småting. Betalt regninger på netbank og restskat og vekslet penge. I weekenden blev der ryddet godt op, så kan tage afsted med god samvittighed.

Mangler bare en rejseadaptor, hvor svært kan det lige være...? Ret svært har det vist sig. Alle de steder jeg har været, har der været udsolgt!

T4 er taget afsted til Kina, véd ikke hvornår jeg ser ham igen. Han regner med at komme en tur hjem til jul...

Rita ringede i weekenden og fortalte hun rejser til Grønland i nogle måneder. Alle rejser i øjeblikket. Det er ikke fordi de ikke må det. Jeg er bare misunderlig på at de tør tage skridtet...

Min computer er gået grassat. Har dog fundet ud af, jeg kan åbne den i "safe mode", men der er mange funktioner, jeg ikke kan bruge. Troede heller ikke jeg kunne komme på nettet, men det kan man altså godt! Så venter lige lidt længere med at flyve ned i TDC og købe ny bærbar! krim har lovet at kigge på den. Noget må kunne gøres...?

Jeg har fået tid i juli til kontrol af knæet, er ret spændt på hvad han siger...

Mødte A i byen i lørdags med kæresten! Jeg blev præsenteret for hende og hun vender sig om og siger til mig: "Dig har jeg hørt meget om...!!! (NOT) Det tror jeg sgu ikke...! Gad virkeligt godt vide, hvad han har sagt om mig. Vi har jo aldrig været kærester. Så hvad kan han fortælle...?!!

Hvorfor skal han komme de steder jeg kommer og hvorfor skal han tage sin kæreste med? Kan han ikke tage andre steder hen og lade være med at pille ved mine følelser...?

Nå men i morgen skal vi afsted og jeg glæder mig til at komme ud at opleve nye steder. Nu vil jeg forsøge at gøre det pakning færdig.

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget London here we come..! er publiceret 26/06-2006 14:41 af den naive.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.