20 år siden

Sagt op

At skrive
Josephine Lø...
10 år siden
Skoddag
Suree Lio (L...
12 år siden
Den Mørke Tid
Fru Flohr
2 år siden
1-09
Halina Abram...
7 år siden
Gensynsglædens pris - 08....
Anna Gammelg...
2 år siden
Vand
Halina Abram...
7 år siden
Det at blive mand
Ace Burridge...
12 år siden
god start på dagen
Jette Peters...
8 år siden
Vent på mig
Halina Abram...
7 år siden
Virkelighedens Manuel
Anders Husma...
11 år siden
Hurry up!
Julie Vester...
11 år siden
Aaaangst!!!
Camilla Rasm...
17 år siden
En velfærdsengel søges i ...
Regitze Møbi...
10 år siden
Lidt om at fodre dagbøger
Jakob Juel (...
7 måneder, 9 dage siden
Sønderborg ugeavis ultimo...
Martin Micha...
5 år siden
Hjemkomst
Hanna Fink (...
10 år siden
Et digt
Peter Munk (...
11 år siden
Romanprojekt, kunst, bog ...
Shirley Anke...
11 år siden
Overskud & hænder på coke
Racuelle Hei...
10 år siden
Sagde op i fredags! Var sikker på jeg kunne blive et gladere menneske ved at skride. Også selvom jeg bliver et fattigt glad menneske.
Der var ik så meget i det. Min chef sagde at hun syntes det var "en mærkelig beslutning" og at de jo havde brug for mig. Jeg sagde at jeg ikke kunne lide at være der, og de måske skulle overveje at ændre deres modtagen af nye ansatte - eftersom jeg er nr. 4 der løber væk i en støvsky.

Så nu er jeg....arbejdsløs! DET er tilgengæld mærkeligt....Men jeg kender mig selv godt nok til at vide det ikke bliver for ret længe.
Var nede og søge job i blockbuster. Har altid godt kunne tænke mig at arbejde der. Fordi jeg tror det er nogle griner mennesker.
Meeeeeeget sød butikschef de havde. Mikal :)
Han havde de folk han skulle bruge, men sagde at han snart stod og manglede en butiksbesryrer *blink blink*
Skrev en hjemmeside ned til mig, hvor jeg kunne downlote et ansøgninsskema. Og da jeg gik råbte han: "Det kan jo være vi bliver kollegare en dag!"
(Ja, og det kan jo være jeg ville blive rigtig glad hvis du inviterre mig ud..Nå ik!Hmm)

Det var været en stille weekend. Blev inviterret gratis til DM i mandestrip i fredags. Men så skulle jeg stå sammen med TINA, fordi min egentlig veninde skulle være en af dommerne.
Mandestrip; ja tak
mandestrip med TINA ved min side: Nej tak!
Vi kan ikke lide hinanden - som i: HADER.
Og hvorfor bruge sin aften på folk man ikke kan lide?
Jeg var sammen med Tobias hele dagen, og det var rigtig hyggeligt og sjovt. Han er sgu så sød...

Lørdag stod den på middag hos Bea. Endte i ishøj, fordi jeg kørte for labg med bussen. Da jeg skulle hjem lavede jeg det samme trick og kørte igen for langt! (Hvor svært kan det være?!)
Men det var skønt at se Bea igen.
Hun passede hunde, så jeg var heldig at få den dosis hund jeg ikke har fået i lang tid. Og fik endnu engang bekraftet at jeg IKKE skal have hund, for jeg er mere hjemme mennske end jeg er nu!


Her til aften skulle Katwoman havde været ude og male soveværelset færdigt.
Men..Hun har ingen penge til transport. Logged mig ud til hende ved at sige; "Jeg har mad!"
Og afsted det går til Brøndby lige om lidt. For jeg har ikke mad, men derimod penge til transport fordi Benjamin købte mig et klippekort for at jeg kunne tage ud til Bea i går.

I morgen hvor jeg vel så har......fri..(?) Skal jeg søge job i vilde mængder.


Nå, men jeg må hellere smutte ud i mørket og kulden...

NB. Tjekkede lige min mail og...Skal sørme til jobsamtale på tirsdag. Ik i blockbuster :( Men til et jbo der er langt bedre ned gamle nisser der spiser mariekiks og bitcher over hvor saksende ligger!

Skriv kommentar

Dagbogsindlægget Sagt op er publiceret 28/11-2004 17:42 af Anastasia.

Log på for at skrive en kommentar til denne dagbog. Har du ikke allerede en profil kan du oprette en helt gratis.